Kilka słów o projekcie P.I.W.O

Projekt P.I.W.O. - ale o co chodzi? Od czego się to wszystko zaczęło, jakie są plany na przyszłość?

Było, P.I.W.O, a teraz… P.I.W.O.2 to Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy – edycja druga!

Idea projektu jest prosta: Za pomocą okien akademika T16 chcemy wyświetlać dowolne animacje. Zresztą nie tylko animacje będziemy wyświetlać – mamy zamiar uczynić cały projekt w pełni interaktywnym. Jedną z możliwości będzie np. gra w kultowego Ponga!

Pierwsza edycja tego projektu odbyła się rok temu, w juwenalia 2007. Pokaz zgromadził sporą publikę i odbił się szerokim echem nie tylko wśród studenckiej braci. Na imprezie obecne były także kamery telewizji TVP3 – dzięki nim, o projekcie dowiedziała się cała polska.

Pomysł tak nietypowego wyświetlacza (i o takich rozmiarach!) zrodził się w głowie kolegi Filipa Rusa, obecnie studenta V roku. Na świecie odbywały się już tego typu imprezy, jednak w Polsce był to pierwszy taki pokaz.

Zachęceni sukcesem pierwszej edycji, powracamy z nową odsłoną projektu! P.I.W.O.2 – dzięki zupełnie nowym rozwiązaniom technicznym ma być jeszcze lepsze.

Epilog

Pan R mieszka na szczycie wieżowca. Przez ogół społeczeństwa jest uznawany za ekscentryka. Należy jednak pamiętać, że to właśnie jednostki, wielkie indywidualności, wynosiły całe społeczeństwa czy nawet narody na szczyt, by później pogrążyć je w nicość. Świat dąży do unifikacji, lecz aby mógł przetrwać i się dalej rozwijać wymaga różnorodności.

Pan R mieszka na szczycie wieżowca. Lubi leżeć i oglądać poświaty gwiazd jak na obrazach Van Gogha. Zasady są proste. Można podążać naprzód lub się zatracić. Oczywiście dochodzi do tego cała gama odcieni szarości – stanów pośrednich. Ostatecznie możemy dojść do paradoksalnego stwierdzenia, że obranie pierwszej drogi to samozatracenie.

Pan R mieszka na szczycie wieżowca. Gdy nie patrzy w gwiazdy, marzy o nowym porządku. Może nie tak spektakularnym jak w finałowej scenie Podziemnego kręgu, jednak tęsknota wciąż powraca.

Pewnej nocy, Pan R wstał i krzyknął: „Chcę mieć władzę nad światłem!”.